Enviva Pro

Kanatlı üretiminde azaltılan veya kullanılmayan antibiyotik uygulamaları nedeniyle öngörülemeyen patojenler artış göstermektedir. Escherichia coli, Clostridium perfringens ve Salmonella gibi patojenlere her gün maruz kalınması kümes performansını ve ölüm oranlarını etkileyecektir. Kanatlıda büyüme ve gelişme için kullanılacak enerji sağlık durumunu korumak ve zorlukların üstesinden gelmek için kullanılır.

Birinci günden itibaren probiyotik desteği hızlı bir şekilde istenilen pozitif mikrobiyota oluşturulmasında yardımcı olur ve koliform kolonizasyonuna karşı koruma sağlar. Bu sayede kanatlının hem performansını hem de hayvan refahını arttırır. Ancak her probiyotik suşu aynı etki mekanizmasına sahip değildir; aynı zorluklara aynı etkide cevap vermeyebilirler ya da aynı şekilde savunamayabilirler.

Sahadaki sorunlara paralel olarak benzer şekilde farklılaşmış probiyotiklerin farklı suşlarının kullanılması faydalıdır. Enviva® PRO’nun içerdiği 3 farklı Bacillus suşu bağırsak yapısını güçlendirir, yararlı olmayan çeşitli bakterilerin büyümesini yavaşlatır ve yararlı bakterilerin büyümesini destekler. Bu sayede birinci günden itibaren sağlıklı bir bağırsak gelişimine katkı sağlar.

500’den fazla çiftlik ve 80,000’den fazla bağırsak örneğinden elde edilen veriler Enviva® PRO’nun sürekli olarak yüksek performans sağladığını kanıtladı; FCR’da ortalama 5 puanlık bir iyileşme sağlandı. Bu devam eden analizler sayesinde Enviva® PRO’nun kanatlılarınız için en iyi savunma olduğunu doğrulamaya devam ediyoruz.

  • Kanıtlanmış etkinlik : Pazardaki en geniş çaplı bağırsak analizi
  • Farklı yapıdaki sağlık sorunlarına karşı geniş çaplı koruma
  • Hızlı bağısıklık gelişimi ile verimliliğe katkı
  • Yüksek Fayda - Maliyet oranı